Terapie komplementarne stosowane w Klinice

  1. Chelatacja – metoda lecznicza eliminująca nadmiar wolnych rodników w ustroju i rozpuszczająca płytki miażdżycowe w naczyniach krwionośnych. Polega na odtruwaniu organizmu poprzez usuwanie metali ciężkich za pomocą indywidualnie dobranych wlewów dożylnych.
  2. Odkwaszanie organizmu – w każdej przewlekłej chorobie mamy do czynienia z zakwaszeniem substancji międzykomórkowej (matrix),  dlatego odkwaszenie  jest podstawą  i punktem wyjścia sukcesu każdej terapii leczniczej. Metoda ta polega na wprowadzeniu substancji alkalizujacych, czyli zasadowych, które neutralizują zakwaszenie organizmu.
  3. Kolonohydroterapia – metoda lecznicza polegająca na oczyszczeniu jelita poprzez usuwanie z niego złogów i toksyn w efekcie czego, przy współudziale dobranych probiotyków,  przywraca się fizjologiczną florę bakteryjną.
  4. Ozonoterapia – metoda polegająca na wprowadzaniu do krwi ozonu, w wyniku czego następuje uwalnianie aktywnego atomu tlenu, który ma działanie bakteriobójcze, przeciwwirusowe i grzybobójcze. Terapia ozonowa dotlenia tkanki, przyspiesza gojenie ran oraz regenerację komórkową, odtruwa wątrobę i nerki, a także działa przeciwbólowo. Ma zastosowanie również w terapii przeciwnowotworowej.
  5. Modulacja i stymulacja układu immunologicznego – polega na indywidualnym dobraniu preparatów (np. z tkanek grasicy) po wcześniejszej analizie statusu immunologicznego pacjenta.
  6. Hipertermia miejscowa – jest dynamicznie rozwijającą się metodą komplementarnego leczenia chorób w tym nowotworów. Polega na ukierunkowanym zastosowaniu energii cieplnej, której źródłem są fale elektromagnetyczne. Zabiegi hipertermii są bezpieczne i dobrze tolerowane przez pacjentów.
  7. Hipertermia ogólnoustrojowa – w połączeniu z inhalacją tlenem (Oxytermia) nie tylko wspiera i wzmacnia standardowe leczenie onkologiczne, ale także znajduje skuteczne  zastosowanie w leczeniu boreliozy,  atopowego zapalenia skóry, jak również w  chorobach reumatycznych, astmie oskrzelowej, w zespołach bólowych i w przewlekłych stanach zapalnych organizmu.
  8. Homeopatia klasyczna – jest metodą leczniczą, którą cechuje holistyczne podejście do człowieka. Rozpatruje ona dolegliwości i objawy chorobowe bazując na założeniu “podobne leczyć podobnym”. Homeopatia pobudza naturalne siły uzdrawiające organizm.
  9. Wlewy dożylne (kroplówki) – terapia wzmacnia i rewitalizuje organizm za pomocą indywidualnie dobranych kombinacji witamin, mikroelementów, aminokwasów po uprzedniej analizie niedoborów tych substancji w organizmie.
  10. Biorezonans – to metoda diagnostyczno-terapeutyczna polegająca na działaniu regulacyjnym organizmu poprzez głęboką penetrację specyficznych frekwencji fal elektromagnetycznych, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie systemu biologiczno – regulacyjnego organizmu. Jej skuteczność została potwierdzona w licznych badaniach naukowych w Europie Zachodniej i USA.
  11. Obciążenia  geopatyczne i elektrosmog – przyczyną zaburzeń funkcjonalnych i metabolicznych organizmu jest często wpływ różnego rodzaju promieniowania, które jest szkodliwe dla człowieka, gdyż zaburza jego regulacje i funkcje układu immunologicznego. Promieniowania geopatyczne są naturalnymi promieniowaniami ziemskimi wywołanymi przez żyły wodne, uskoki geologiczne i inne zjawiska. Źródłem promieniowania elektromagnetycznego są głównie nadajniki telefonii komórkowej, słupy wysokiego napięcia, urządzenia elektryczne (telefony komórkowe, telewizory, radia, ekrany komputerów itd.). W klinice wykonuje się testy na obciążenie geopatyczne i elektrosmogiem oraz prowadzona jest terapia neutralizująca te obciążenia.
  12. Autohemoterapia –  polega na leczeniu pacjenta jego własną krwią. Niewielką ilość świeżo pobranej krwi żylnej domięśniowo wstrzykuje się pacjentowi. W ten sposób dochodzi do nieswoistej stymulacji układu immunologicznego. Metodę  można wzmocnić ozonem i lekami homeopatycznymi. Jest skuteczna m.in. w leczeniu alergii.
  13. Kontrola uzębienia – polega m. in. na sprawdzaniu ognisk zapalnych, wypełnień amalgamatem i innymi toksycznymi substancjami oraz na ocenie stanu zębów leczonych kanałowo. Sprawdza się wpływ stanu uzębienia na aktualne dolegliwości pacjenta. Dokonuje się także pomiaru potencjałów i prądów galwanicznych w jamie ustnej (Mundbatterie).
  14. Akupunktura (z łac. acus – igła, punctura – ukłucie) – jedna z najstarszych metod leczenia, znana na całym świecie, uznawana w wielu krajach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, a także jako samodzielna metoda leczenia
  15. Akupresura – to także tradycyjna metoda leczenia, która wywodzi się z Chin. Polega na dotykaniu i uciskaniu określonych punktów na ciele człowieka. Służy głównie do uśmierzania bólu.
  16. Refleksologia – polega na uciskaniu odpowiednich punktów zwanych refleksami, które znajdują się na stopach, rękach, uszach oraz twarzy. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Za pomocą ucisku poprawia się krążenie oraz polepsza się pracę układu nerwowego i innych narządów człowieka.
  17. Chiroterapia – to terapia manualna, która leczy funkcjonalne schorzenia układu ruchowego poprzez manipulację i mobilizację zablokowanych stawów kręgosłupa oraz dużych stawów kończyn. Likwiduje ona dolegliwości bólowe, odblokowuje ich zaburzone funkcje i polepsza ruchomość.
  18. Masaże lecznicze – przeznaczone są dla osób z dolegliwościami układu ruchowo-mięśniowego. Rozluźniają napięcie mięśniowe, pobudzają krążenie, poprawiają pracę narządów, a w końcowym efekcie przynoszą uczucie relaksu i odprężenia.
  19. Medycyna sportowa – to dziedzina lekarska obejmująca kompleksową opiekę nad osobami regularnie lub wyczynowo uprawiającymi sport, poprzez systematyczne kontrolowanie wszystkich procesów zachodzących w ich organizmie.
  20. Neuralterapia  – to sposób wpływania na autonomiczny układ nerwowy oraz na odczuwanie bólu. Zastrzyki ze środków znieczulających  mogą szybko likwidować rozmaite dolegliwości bólowe, jeśli tylko substancję wstrzyknie się w odpowiednie miejsce. Neuralterapia likwiduje bóle oczu i zaburzenia wzroku, leczy ostre i chroniczne dolegliwości bólowe, szczególnie migreny i nerwobóle, a także schorzenia układu oddechowego, takie jak: astma oskrzelowa, chroniczne zapalenie oskrzeli, alergie i inne.
  21. Terapia ortomolekularna – skupia się na profilaktyce zdrowia poprzez uzupełnianie brakujących witamin, aminokwasów, minerałów etc.
  22. Indywidualny dobór diety pokarmowej – na bazie specjalistycznych testów pokarmowych wpływa pozytywnie na stan zdrowia i polepsza jego jakość.
  23. Terapia esencjami dr. Bacha –  to 38 wyselekcjonowanych kwiatów roślin dzikorosnących, które pozytywnie wpływają na stres, objawy lękowe, osłabienie nerwowe oraz inne zaburzenia stanu emocjonalnego.
  24. Terapia solami mineralnymi dr. Schüßlera – to dwanaście nieorganicznych soli mineralnych w postaci homeopatycznych rozcierek, które są podawane doustnie pacjentowi według zasad leczenia opracowanych przez dr. Wilhelma Schüßlera. Są one naturalnie zawsze obecne w komórkach i tkankach organizmu. Pobudzają i regulują poszczególne funkcje  organizmu, wzmacniają  jego czynności immunologiczne, jak również wspierają go w samowyleczeniu.
  25. Terapia psychologiczna – skierowana jest do osób, które doświadczają trudności emocjonalnych, a także problemów na tle nerwowym. Odkrywając mechanizmy, będące przyczyną niestabilności emocjonalnej pacjenta, dokonuje się wyboru takich działań, które skutecznie wpływają na poprawę jego psychicznego stanu.