Hipertermia

``Daj mi władzę abym wywołał gorączkę, a wyleczę każdą chorobę``
grecki filozof Parmenides (ok. 520-455 p.n.e.)

Od wielu lat w mojej Klinice stosuję leczenie hipertermią. Moja wiedza i praktyczne doświadczenie w stosowaniu tej metody to efekt licznych skutecznych terapii moich pacjentów. Jeden z moich wykładów dotyczący hipertermii wygłosiłem w 2012 roku podczas pierwszego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hipertermii Onkologicznej, który odbył się w Gdyni. Tekst wystąpienia z istotnymi informacjami na temat tej metody znajdą Państwo w zakładce “Aktualności” pod hasłem “Gdynia 2012”.

 

Należy podkreślić, że hipertermia została doceniona przez Niemiecką Organizację do Walki z Rakiem (Deutsche Krebshilfe) i jest uznana jako czwarta po chirurgii, radioterapii, chemioterapii metoda leczenia nowotworów. Liczne badania opublikowane w czasopismach medycznych i naukowych potwierdzają jej skuteczność.

Hipertermia jest metodą nietoksyczną, często łączona z radioterapią, chemioterapią i innymi metodami biologicznymi, ponieważ skutecznie wzmacnia ich działanie. W mojej Klinice stosujemy zarówno hipertermię miejscową jak i ogólnoustrojową. Pracuję urządzeniami najnowszej generacji – aparat Celsius TCS (hipertermia miejscowa) oraz IRATHERM 1000 (hipertermia ogólnoustrojowa, oxitermia).